Naujienos

Atgal
 Atgal

ES jaunųjų mokslininkų konkurse pristatomi geriausi mokinių tiriamieji darbai – kviečiame apsilankyti!

Įkelta 2019-03-28

Balandžio 4 d. kviečiame užsukti į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką – ten vyks ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas.

Konkurse bus pristatyta beveik 30 fizinių, biomedicinos, technologijos, žemės ūkio ir socialinių mokslų darbų. Renginys vyks nuo 10 iki 17 val. Įėjimas laisvas. Tai puiki galimybė susipažinti su mokinių atliekamais tyrimais, pasisemti žinių ir idėjų brandos darbui, pabendrauti su jaunaisiais mokslininkais ir jų mokytojais.

Lietuvos mokiniai kelia šiuo metu Europai ir pasauliui aktualius mokslinius klausimus, ieško inovatyvių problemų sprendimo būdų. Jie konkursui pateiktuose darbuose tyrinėja mikroorganizmus, atlieka aplinkos ir vandens tyrimus, gilinasi į žmogaus sveikatos problemas ir įvairių veiksnių bei medžiagų poveikį žmogaus organizmui, ieško augalų daigumo didinimo ir derliaus išsaugojimo būdų, gilinasi į Visatos reiškinius, kuria biomedžiagas ir pristato alternatyvias medžiagas popieriaus ar kuro gamybai.

Darbus mokiniai pristatys stendiniais pranešimais. Juos vertins šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbančių mokslininkų komisija.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti balandžio 5 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje. Geriausių darbų autorių laukia galimybė atstovauti Lietuvai tarptautiniame Europos Komisijos organizuojamame ES jaunųjų mokslininkų konkurse (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS), kuris šių metų rugsėjį vyks Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Taip pat – Valstybinio patento biuro nominacija Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizui gauti, kelionės į CASTIC konkursą Kinijoje ir tarptautinę gamtos tyrimų savaitę Šveicarijos Alpėse, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje dovanojamas vizitas į Europos Komisiją Briuselyje.

Nacionalinį konkurso etapą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konkurso partneriai – Valstybinis patentų biuras ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Draugai ir rėmėjai: Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, „Vilnius-Lithuania iGEM“, UAB „Savaitė“, leidykla „Terra publica“.

Konkursas gabiems mokiniams suteikia unikalią galimybę susipažinti su savo bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, dalintis patirtimi bei varžytis tarpusavyje. Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje. Lietuvos mokiniai prestižiniame tarptautiniame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, kuriame dalyvauja 14–21 m. amžiaus jaunimas ne tik iš Europos šalių, bet ir iš JAV, Kanados, Kinijos, Korėjos, Turkijos ir kt., yra iškovoję 21 prizą.

Renginys Facebook paskyroje 

Nuotraukos
 

© 2003-2017 ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas