Naujienos

Atgal
 Atgal

Mokslas visada skatina tobulėti

Įkelta 2017-02-07

2016 m. rugsėjo mėnesį Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvavę Lietuvos atstovai pelnė specialiuosius prizus. Savo įspūdžiais apie laimėtą prizą dalinasi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto pirmakursis  Modestas Gudauskas.

Modestas konkurse laimėjo Bio-based industries  įsteigtą prizą – kelionę į Belgijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose įsikūrusias įmones.
_______________________

Kartu su darbo vadove dr. Rūta Stanislauskiene turėjome galimybę susipažinti su bio-ekonomikos, bio-industrijos pagrindais Europoje ir aplankyti įmones, kurios gamina biokurą, bioplastiką, medžiagas kosmetikai, maisto pramonei ir t.t. Jau nuo pat kelionės pradžios turėjome įtemptą darbotvarkę. Susitikimai, projekto pristatymai, diskusijos buvo neatskiriama mūsų kelionės dalis. 

Pirmąją dieną susitikome su organizacijos, kuri įsteigė specialųjį prizą, komanda. Buvome supažindinti su jų veikla, ateities vizija ir bio-ekonomikos perspektyvomis. Žinoma, pristačiau ir savo mokslinį darbą „Acetobacteraceae šeimos bakterijos, gaminančios du biopolimerus“. Taip pat savo kaip mokslu besidominčio jaunuolio kelią nuo 2005-ųjų metų, kada pirmą kartą sudalyvavau konkurse „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Diskutavome apie mokslinio darbo perspektyvas, tęstinumą ir svarbą šių dienų pasaulyje. Lankėmės Parlamentariume, kur susipažinome su Europos Sąjungos istorija, Europos Parlamento veikla. Susitikome su Europos Sąjungos komisaru Carlos Moedas, kuris yra atsakingas už mokslą ir inovacijas. Kalbėjomės apie jaunus mokslininkus, mano mokslinę veiklą ir kaip joje atsiradau, problemas Lietuvoje ir kaip skatinti jaunimą domėtis mokslu.

Kitas dienas praleidome keliaudami po Nyderlandų, Prancūzijos, Belgijos įmones, kuriuose išbandomi ir pritaikomi įvairūs procesai, padedantys laboratorijoje atliktus bandymus paversti pramonine produkto gamyba.  Kartu su įmonių darbuotojais vaikščiojome po laboratorijas, gamyklas, aiškinomės, koks procesų kelias yra nuo laboratorijos iki didmeninės produkto gamybos, kad laboratorijose atlikti bandymai būtų sėkmingai pritaikyti produkto gamybai. Taip pat išgirdome patarimų, kuriuos galime pritaikyti ir mūsų atliktame projekte, kad išskirtumėme turimus bio - polimerus.

Šios kelionės metu susipažinome su bio- industrija Europoje, pamatėme keletą iš nedaugelio įmonių, kurios kuria bio–ekonomiką pasaulyje. Kelionės metu išgirsti patarimai padės tobulėti mokslinėje veikloje, realizuoti naujas idėjas ir aplenkti kylančias problemas.

Mokslas visada skatina tobulėti. Norėčiau, kad jaunimas, kuris užsiima moksline veikla neprarastų noro išaiškinti tai kas vyksta aplinkui, spręstų savo gyvenvietės, miesto, Lietuvos, Europos, pasaulio problemas. Nuolatinis domėjimasis ir iniciatyvumas atveria plačias perspektyvas gyvenime.


Nuotraukos
 

© 2003-2017 ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas